Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του σχολείου μας

6η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2019

6η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Παρασκευή  27 Σεπτεμβρίου 2019 γιορτάσαμε την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019, που φέτος εναρμονίστηκε με τη Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019,  με  οργανωμένες αθλητικές δράσεις στο σχολικό περιβάλλον. Με σύνθημα “Αγαπώ την άθληση – Αγαπώ την υγεία μου” η ημέρα αφιερώθηκε στην ενημέρωση των παιδιών για τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή και εμπλουτίστηκε με πλήθος από δραστηριότητες με τη συμμετοχή όλων των μαθητών.

Ιστορικό
ΕΣΠΑ: Πράξη «ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΡΩΝ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ Ή /ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-2017» με κωδικό ΟΠΣ MIS 5001975του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» 2014-2020